Prezentujemy przykładowe brylanty 0.50ct  od "ring4you"

Brylanty oferowane są łącznie z oprawą w żółtym lub białym złocie.

Jak kupować brylanty? Aby dokonać dobrego zakupu należy zadać sobie trud i ustalić jakiego konkretnie brylantu powinniśmy poszukiwać!

Trzeba odpowiedzieć sobie na następujące pytania, brylant ale:
Jaka wielkość? Jaka barwa? Jaka czystość? Jakie proporcje? Jaka symetria? Jakie wypolerowanie? Jaka fluorescencja? Jaki certyfikat? 
Jest to o tyle istotne, gdyż każdy z wymienionych elementów ma równie ważny wpływ na wartość brylantu, a wszystkie razem stanowią o jego rzadkości bądź nie! Sama tylko wielkość i czystość podawana przez sklepy w opisie oferowanego brylantu jest tylko czubkiem góry lodowej. Niestety, każdy świadomy zakup wymaga zagłębienia się w temat. Jeżeli po długim, długim namyśle uznacie, że Waszym wymarzonym diamentem jest diament o szlifie brylantowym, masie w przedziale od 0.50 do 0.56 karata, w barwie D, czystości VVS2, szlifie 3 x EX, fluorescencji none - czyli brak z certyfikatem GIA, to poszukujcie Tylko Takiego!!! Porównując ceny takiego samego kamienia u różnych ekspertów oferujących diamenty znajdziecie najlepszą ofertę.

Jednak ostrzegam, że każde odstępstwo od ustalonych parametrów diamentu zmieni jego wartość i spowoduje, że na pozór korzystna oferta okaże się nie do końca najlepszym zakupem. Jeżeli poszukujecie brylantu z tzw. efektem hearts & arrows, to każcie Go sobie najpierw zaprezentować przed oprawieniem w pierścionek zaręczynowy. Pamiętajcie, zdecydowanie lepiej jest zamówić konkretny brylant i na niego poczekać, nawet miesiąc niż kupić coś szybko pod wpływem emocji i sprytnych zabiegów marketingowych handlowców.

Dlaczego właśnie brylant a nie inny kamień? Brylant dobrej jakości - odpowiednio czysty, którego wewnętrzne inkluzje nie spowodują pęknięć w wyniku nagłych zmian temperatury i innych czynników - jest trwały, nie ulegnie uszkodzeniu, nie porysuje się. Będzie on nawet za 100 lat i więcej pięknie błyszczeć jak w dniu zakupu. Z pewnością nie można tego samego powiedzieć o innych kamieniach szlachetnych. Może z wyjątkiem szafiru i rubinu bardzo dobrej jakości, ale za to za kosmiczne pieniądze. Brylant natomiast nawet niewielki - (4 mm średnicy) około 0.25 ct, pod warunkiem, że będzie to najwyższej jakości kamień - przyćmi swoim blaskiem dużo większe kamienie kolorowe i nigdy się nie opatrzy. Swoją estetyką dopasuje się zawsze do zmieniających się trendów w modzie, stylu życia i postrzeganiu statusu społecznego.
Brylant 3.50 ct  Cena 519 000 zł
Brylant 3.50 ct  Cena 519 000 zł

Diaxor Firma Ryszard Domagała

Zaprasza w godzinach od 9.30 do 18.30
91-041 Łódź ul.Lutomierska 115D tel. 422 575 490
konto nr: 51 1030 0019 0109 8503 0006 2211