Najlepsze
białe złoto to palladowe!

Jedyna w Polsce,

firma Diaxor już od 10 lat oferuje białe złoto palladowe, przez jubilerów zwane szlachetnym. Cena białego złota palladowego wynosi 230 zł za gram - obrączki klasyczne. Ta nobilitująca nazwa jest uprawniona, gdyż złoto palladowe ma zdecydowanie bielszą barwę przypominającą platynę i dlatego nie wymaga rodowania. Z tego powodu lepiej kontrastuje z żółtym złotem. Ma też jeszcze jedną praktyczną zaletę - przy wielu wzorach daje większą możliwość korekty rozmiaru. Na zdjęciu widać jak dostojnie prezentują się brylanty w biżuterii ślubnej z białego złota palladowego. Wszystkie sprzedawane u Nas obrączki ślubne i pierścionki z brylantem w których w całości bądź w części występuje białe złoto są wykonane ze szlachetnego białego złota palladowego próby 0.585 ( 14 karat) i zawartości palladu 19% przez co są cenniejsze od złota próby 0.750 (18 karat).

białe złoto palladowe, obrączka, pierścionek

Poniżej pokazane jest jak wyglądają obrączki, które zawierają białe złoto nierodowane z domieszką palladu ( metalu z gatunku platynowców) i z domieszką niklu. W tym miejscu wyjaśniam, że powszechnie sprzedawana złota biżuteria próby 585 zawiera czystego złota 58,5%. Pozostałe 41,5% stanowią kombinacje metali takich jak: srebro i miedź (tzw. żółte złoto), srebro i nikiel (tzw. białe złoto), srebro i pallad (tzw. białe złoto palladowe). Pallad jest obecnie droższy od złota i platyny. W handlu można spotkać obrączki z palladu, lecz nie należy ich mylić ze złotem palladowym.

białe złoto niklowe, białe złoto palladowe

Złoto palladowe

Obrączki zawierające 19% palladu wyglądają naturalnie ślicznie bez upiększania. Jest to trwałe piękno!

Złoto niklowe

Białe złoto niklowe powszechnie sprzedawane w salonach jubilerskich ma odcień żółtawy, dopiero w wyniku pokrycia rodem pięknie błyszczy. To lśnienie jest jedynie chwilowe gdyż mikronowa powłoka rodu szybko znika.

  • Złoto palladowe

    Obrączki zawierające 19% palladu wyglądają naturalnie ślicznie bez upiększania. Jest to trwałe piękno!

  • Złoto niklowe

    Białe złoto niklowe powszechnie sprzedawane w salonach jubilerskich ma odcień żółtawy, dopiero w wyniku pokrycia rodem pięknie błyszczy. To lśnienie jest jedynie chwilowe gdyż mikronowa powłoka rodu szybko znika.

W firmie Diaxor bardzo wielu klientów przekonało się, że do ustalenia rozmiaru obrączki przywiązujemy ogromną wagę. Wykonujemy tę czynność z pełnym profesjonalizmem i wręcz perfekcyjnie.

pierścienie miarowe

Aby wykonać dobrze swoją pracę, pomiary dokonujemy specjalnie wykonanymi do tego celu miernikami ze złoconego srebra. Pierścienie miarowe mają kształt obrączki z wewnętrzną soczewką o szerokościach 4, 5, i 6 mm, których używamy w zależności od profilu zamawianych obrączek ślubnych. Dokonując pomiaru za ich pomocą mają Państwo sposobność poczuć jak będzie układała się na palcu Państwa zamawiana obrączka. Takie postępowanie procentuje pełnym zadowoleniem klienta i brakiem poprawek. Szczególnie jest to ważne w przypadku obrączki z brylantami, której korekta wiąże się z powtórnym jej wykonaniem.

Prezentujemy wybrane filmy pobrane z internetu, które doskonale pokazują brylanty o idealnym szlifie.

Porównanie starego szlifu brylantowego ze szlifem nowoczesnym. Różnice w brylancji pomiędzy diamentami.

Budowa brylantu, jego wysokość a pełne wewnętrzne odbicie. Brylanty Hearts & Arrows, takie jak posiadamy w stałej ofercie.

Szlifujemy brylant o idealnych parametrach którego efektem jest niesamowitych osiem strzałek.

Diaxor Firma Ryszard Domagała

Zaprasza w godzinach od 9.30 do 18.30
91-041 Łódź ul.Lutomierska 115D tel. 422 575 490
konto nr: 51 1030 0019 0109 8503 0006 2211