Marzysz o pierścionku z platyny z diamentem? Więc proszę przeczytaj Ten tekst.

Oszlifowany diament to najcenniejszy kamień szlachetny, w połączeniu z platyną tworzą cenny klejnot. Platyna jest najznakomitszym metalem w jubilerstwie, ale zarazem najtrudniejszym w odlewaniu i obróbce. Odznacza się wyjątkową bielą i wysokim stopniem odbicia światła.

Zrozumienie procesu odlewania platyny.

Odlewanie platyny odbywa się w wieloetapowym procesie, który wymaga specjalistycznego sprzętu i ogromnej wiedzy na temat topienia się platyny. Proces odlewania platyny obejmuje kilka etapów.

1. Model woskowy i przygotowanie do odlewu.

Pierścionki platynowe rozpoczynamy od stworzenia woskowego modelu tego, jak będzie wyglądał gotowy wzór. Model ten jest przymocowany do trzonu wosku za pomocą wlewu, który utworzy kanał, przez który stopiona platyna wypełnia formę.

2. Przygotowanie formy.

Po ułożeniu modelu woskowego na łodydze, umieszcza się go w puszce, a wokół niego wylewa się masę osłaniającą. Po zastygnięciu masy osłaniającej staje się formą, do której zostanie wlana płynna platyna. Stosowanie odpowiednich materiałów osłaniających w odlewaniu platyny jest niezwykle ważne ze względu na wysoką temperaturę, przy której platyna topi się.

3. Wypalanie.

Zanim jednak platyna będzie mogła zostać wlana do formy, oryginalny model woskowy musi zostać wypalony w specjalnym piecu. Gdy cały wosk jest stopiony i wypalony, w masie osłaniającej pozostaje wgłębienie, które służy jako forma.

4. Topienie.

Istnieje kilka powszechnych stopów zwykle używanych do odlewania platyny. Najbardziej popularne to Platyna 900 Iridium, która topi się w temperaturze 1788 stopni; Platyna 950 Iridium, która topi się w 1780 stopniach; Platyna 950 Ruten, która topi się w temperaturze 1785 stopni; oraz Platyna 950 Cobalt, która topi się w temperaturze 1750 stopni. Gdy stop zostanie stopiony, można go wlać do formy lub wtłoczyć za pomocą jednej z kilku technik.

5. Odlewanie.

Chociaż ciekły metal można po prostu wlać do formy, różne techniki zapewniają odlewy o wyższej jakości poprzez kontrolowanie przepływu metalu do formy. Odlewanie odśrodkowe wykorzystuje wirówkę do wirowania kolby i wykorzystuje siłę odśrodkową do równomiernego rozprowadzania metalu w formie. Odlewanie wspomagane próżniowo wciąga metal do formy za pomocą ssania. Odlewanie ciśnieniowe umieszcza kolbę w komorze ciśnieniowej.

Jeśli biżuteria jest wykonana z platynowego odlewu złej jakości, elementy będą miały poważne wady, takie jak porowatość, bąbelki, pęknięcia lub błyski.

Dlatego gorąco zapraszam do naszego sklepu, żeby naocznie docenić jakość wykonanej oprawy platynowego pierścionka z brylantem.

Pierścionki platynowe wykonujemy tylko na zamówienie, na konkretny sprawdzony rozmiar z wybranym diamentem. Wybór brylantu jest sprawą najważniejszą... więcej

Korekta rozmiaru jest możliwa jedynie o jeden rozmiar na plus, jest pracochłonna i odpowiednio droga.

Serdecznie zaprasza... Ryszard Domagała

Diaxor Firma Ryszard Domagała

Zaprasza w godzinach od 9.30 do 18.30
91-041 Łódź ul.Lutomierska 115D tel. 422 575 490
konto nr: 51 1030 0019 0109 8503 0006 2211